Digitální účetnictví

Digitální účetnictví

Díky metodě digitálního účetnictví získává klient okamžitý přístup k výstupům a výkazům svého účetnictví a má větší kontrolu nad procesem zpracování dokladů. Článek popisuje, jak probíhá spolupráce s klientem, který se rozhodne mít svou účetní agendu zcela digitalizovanou a okamžitě přístupnou online.

1. Zpřístupnění sdílené složky

Pro nového klienta vytvoříme zabezpečenou sdílenou složku, do níž bude moci přistupovat pohodlně ze svého počítače. Do sdílené složky nahrává klient digitalizované doklady k zaúčtování. Obvykle jde o přijaté faktury ve formátu pdf, elektronické bankovní výpisy, exporty z dokladových systémů nebo eshopu ve formátu xml a další. Pokud má klient pouze papírovou verzi dokladu, může jej naskenovat či nafotit mobilem. Existuje řada aplikací určených pro telefony, které po nafocení automaticky ořežou snímek, zaostří a převedou do formátu pdf. Namátkou Microsoft Lens, Adobe Scan, CamScanner.

Klient nahrává doklady k zaúčtování do sdílené složky

2. Veškeré výstupy sdílíme okamžitě s klientem

Příchozí doklady roztřídíme a následně zpracujeme v účetních programech Pohoda nebo FlexiBee. Průběžně generujeme nejrůznější výkazy, které ukládáme do sdílené složky a také je posíláme mailem klientovi. Např. pro klienta - zaměstnavatele vygenerujeme výplatní listy zaměstnanců a příkazy k úhradě mezd, daně z příjmů a odvodů sociální a zdravotního pojištění. Pro klienta - plátce DPH - sestavíme přiznání k DPH, kontrolní hlášení a příkaz k úhradě DPH a uložíme do příslušné složky. Okamžitě se zpřístupní i klientovi. Hlídáme samozřejmě i platby ostatních daní, zálohy silniční daně, zálohy daně z příjmů právnických osob atd.

3. Reporting. Vždy aktuální přehledy hospodaření.

Průběžné měsíční výsledovky, pohledávky a závazky po splatnosti, soupiska pokladních pohybů. Veškerá daňová přiznání a výkazy účetní závěrky. Výkazy mzdové agendy. Tyto a ještě řadu dalších výkazů pravidelně generujeme a ukládáme do sdílené složky. Ke všem těmto datům má přístup i klient, kdykoliv a odkudkoliv.

Sdílená složka účetnictví vzorové jednotky Novák sro

4. Pro náročné - plnohodnotné online účetnictví .

Volitelně nabízíme klientům za příplatek přímý přístup do svého online účetnictví ve Flexibee nebo na server s účetním programem Pohoda. Jakmile účetní program využívá zároveň klient i účetní firma, otevírají se zcela nové možnosti spolupráce. Online účetnictví je určeno pro náročné zákazníky, kteří chtějí mít okamžitý přehled o zpracování svých dokladů a většinou si v účetním systému sami vystavují vydané faktury, párují bankovní platby, kontrolují nezaplacené pohledávky či závazky a další.

Chcete se dozvědět více o výhodách online sdíleného účetnictví? Napište nám nebo zavolejte.