Vyplňujeme kontrolní hlášení
Kontrolní hlášení je označováno jako speciální daňové tvrzení. Od roku 2016 jej vyplňuje plátce DPH a jeho účelem je poskytnout finančnímu úřadu vybrané údaje z přijatých či vydaných daňových dokladů ...

Re: Vyplňujeme kontrolní hlášení | Milan König dne: 15.01.2016
Ono to tak jednoduché není.
Do A.2 se třeba vyplňuje i přijetí služby z třetích zemích (přijmete službu od někoho, kdo není z EU) a potom vykazujete bez DIČ (protože žádné DIČ nemá).

Správně určit DPPD v sekci A.2 je nelehká věc a málokdo to dělá správně (protože doklad dostane taky 3 měsíce poté, co DPPD nastalo).

Problém je s DIČ vykazovaným do A.4. Vykazuje se tam i DIČ neplátců, které se ale nikde nedá ověřit a malý živnostníci ho často tají, protože je v něm jejich rodné číslo.

Pokud máte cestovku, tak je to rovnou na mašli, protože pracnost se zvedne násobně.

A další a další problémy.

Vice třeba na http://www.kenig.cz/2016/01/02/jak-se-neutopit-v-kontrolnim-hlaseni-dil-ii/


Re: Vyplňujeme kontrolní hlášení | Helena Jišková dne: 21.04.2016
DIČ neplátců se neuvádí, protože z pohledu DPH není evidováno a navíc daňové doklady nad 10000,- Kč neplátcům DPH se do A4 nezahrnují, protože do A.4 se zahrnují výhradně Uskutečněná plnění s hodnotou nad 10.000 Kč včetně daně, která jsou určena pro zdanitelné osoby (s vyplněným DIČ)
Re: Vyplňujeme kontrolní hlášení | novák dne: 24.05.2016
Skutečně se daňové doklady neplátců na 10.000,- neuvádí do A4, když v pokynech k vyplnění kontrolního hlášení je napsáno, že do A4 spadají doklady nad 10.000,- osoby příjemce:
1. plátce
2.osoby povinné k dani - neplátce
3. právnické osoby nepovinné k dani.
Děkuji za reakce
Re: Vyplňujeme kontrolní hlášení | Rucki dne: 25.05.2016
Daňové doklady neplátcům nad 10.000 Kč se uvádí do A4, pokud příjemce (podnikatel) poskytne své DIČ, které má podle podle § 130 zákona č. 280/2009 Sb., daňový řád. (jde např. o CZ + rodné číslo u OSVČ, nebo CZ + ičo u právnické osoby).

Na toto téma je vzorový příklad na webu finanční správy, jehož přepis zde uvádím:

Dotaz 1
Uskutečnil jsem zdanitelné plnění (prodej travní sekačky v hodnotě 28.000 Kč) pro podnikatele – neplátce DPH. V souladu s § 28 zákona o DPH jsem v tomto případě povinen vystavit daňový doklad (jedná se o dodání zboží osobě povinné k dani), nicméně v souladu s § 29 zákona o DPH nejsem povinen na tento daňový doklad uvést DIČ pro účely DPH, protože neplátci DPH nebylo ještě přiděleno. Danou transakci bych měl vykázat v části A.4. kontrolního hlášení, kde ale DIČ odběratele musí být vždy uvedeno. Jak mám v tomto případě postupovat?

Odpověď 1
V části A.4. se v kolonce DIČ odběratele uvádí u odběratelů – plátců DPH – DIČ pro účely DPH. V případě neplátců DPH (osob povinných k dani nebo právnických osob nepovinných k dani) se zde uvádí DIČ podle § 130 zákona č. 280/2009 Sb., daňový řád. Pokud odběratel nesdělí v rámci obchodní transakce dodavateli své DIČ, má se za to, že při pořízení plnění vystupuje jako fyzická osoba nepovinná k dani = konečný spotřebitel. Pak bude hodnota plnění uvedena do části A.5. kontrolního hlášení, a to bez ohledu na limit.
Re: Vyplňujeme kontrolní hlášení | Elena dne: 16.07.2018
Prosím, jak vyplnit do KH plnění od pojišťovny cca 18tis, které šlo rovnou servisu? (my platili pouze spoluúčast a DPH, fakturu od servisu mám na celou částku, od pojišťovny nemám zatím žádný doklad že něco někam uhradila... a je to nad 10tis, čili měli bychom psát číslo dokladu od pojišťovny také...) MOC DĚKUJI Elena M.
Re: Vyplňujeme kontrolní hlášení | Peťule dne: 25.07.2018
Dobrý den, jsme od června plátci DPH, jak je to ale s fakturami od firem, které plátci DPH nejsou. Zahrnují se do KH a do měsíčního přiznání DPH? Děkuji Petra
Re: Vyplňujeme kontrolní hlášení | Rucki dne: 3.08.2018
Pro Peťule:
Pokud myslíte přijaté faktury od českých neplátců DPH, tak ty se do kontrolního hlášení ani do přiznání k DPH nezahrnují.


Přidej komentář pro: Vyplňujeme kontrolní hlášení

Hlavička:

Přezdívka:

Antispam - zadejte aktuální rok:

Text:

Odeslat komentář: