Vedení účetnictví a daňové evidence Menu
uctujemeprovas@gmail.com +420 608 782 494

Online účetnictví a EID

Internet a nové technologické možnosti nám umožňují zpracovávat vaše účetnictví efektivněji a levněji než dříve. Díky využití prvků elektronické komunikace Vám ušetříme až 40% nákladů za vedení účetnictví.


Elektronický import dokladů

Doklady, u nichž je možná elektronická výměna, importujeme z vašeho ekonomického systému, z administrace e-shopu anebo online fakturačního systému (iDoklad, iÚčet, Superfaktura) přímo do našeho účetního programu Pohoda. Nemusíme je ručně přepisovat. Nejčastěji jde o vydané faktury, prodejky, pokladní doklady, ale také i bankovní výpisy generované internetovým bankovnictvím. Čas strávený zpracováním importovaných dokladů je výrazně nižší, oproti klasickým postupům ručního zápisu dokladu.

Výhody

  • Elektronické zpracování importovaných dokladů je rychlé, levné a odpadá nutnost doklady tisknout.

Vliv na cenu

Zaúčtování elektronicky importovaných dokladů provádíme se slevou 40 % oproti ručně účtovaným dokladům. Podrobnosti viz účetní ceník


Vedení účetnictví online na dálku

Jedna z forem online účetnictví. Na vaší provozovně nainstalujeme kopii účetního programu Pohoda a doklady následně zúčtováváme přes internet na dálku do vašeho systému. Hlavní přínosy jsou tři. Máte plnou kontrolu nad účetnictvím, okamžitý přehled skladových pohybů a do účetního programu může zapisovat přímo váš zaměstnanec.
Vynikající řešení pro firmy, které si část účetní agendy obstarávají sami (typicky jde o skladové pohyby, výdejky, příjemky, vystavování faktur) a vyžadují dohled zkušeného účetního.

Výhody

  • Podnikatel má své účetnictví stále k dispozici a část agendy (typicky skladové ohyby) zapisuje do programu jím pověřený zaměstnanec. V případě potřeby se velmi rychle připojíme a práci zkontrolujeme, poskytneme podporu. Měsíční odměna za zpracování účetnictví je nižší.

Mínusy

  • Je třeba mít odpovídající výpočetní vybavení (počítač, dobré internetové připojení, software Pohoda)

Vliv na cenu

Protože spoustu účetní agendy provádí přímo podnikatel je výsledná cena levnější. Stanoví se individuálně na základě rozdělení úkolů které budete vykonávat Vy a které my. Za mzdovou a daňovou agendu platíte běžnou cenu dle našeho ceníku účetních prací.